Zajímavosti

Nechtěné prasátko skončilo v pytli. Teď hledá novou rodinu

Nechtěné prasátko skončilo v pytli. Teď hledá novou rodinu
Zdroj: facebook

U jablonecké jízdárny strážníci učinili nečekaný nález. Když jim neznámá žena volala, že v trávě našla hýbající se zavázaný pytel, předpokládali, že v něm budou koťátka nebo štěňátka. Místo toho na ně ale čekalo překvapení jako prase.

A přesně to se v pytli nacházelo - několikaměsíční prasátko. Strážníci ho předali paní Dagmar z Útulku Dášenka v Jablonci nad Nisou. Podle jejích slov bylo prase vystrašené k smrti.

Nyní útulek čuníka nabízí ve své facebookové skupině novému majiteli. Důrazně však upozorňuje, že se jedná o domácího mazlíčka, nikoliv nedělní oběd. "Slíbila jsem mu, že je v bezpečí, tak to tak bude!" napsala paní Dagmar.

Související obsah

A protože bylo prasátko nalezené 28. září, dostalo jméno Václav. Fotky paní Dagmar ve skupině dojaly nejednoho milovníka zvířat, takže má Václav velkou šanci, že neskončí na pekáči, ale v milující rodině.

Strážníci rovněž informovali, že nalezenec nebyl jediným prasetem, kterého se u jízdárny někdo zbavil. Další prasátko uteklo k lesu. Útulek proto vyzývá lidi, aby mu dali vědět, pokud prase někde uvidí.

Kdo se prasat zbavil, policie ani útulek neví. Lidé, kteří si pořizují miniprasátka, často nepočítají s tím, že i tyto zmenšeniny chovných prasat časem hodně vyrostou. Malý uzlíček, který je možné nosit i v kabelce, může mít v dospělosti přes 100 kilogramů.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz