Zahraničí

Utíkej, zařvala dívka na sestřenici. Pak je navždy rozdělila tsunami

Utíkej, zařvala dívka na sestřenici. Pak je navždy rozdělila tsunami
Zdroj: Profimedia

Mladá dívka jela se svou sestřenicí na motorce, když je zastihlo masivní zemětřesení. Obě spadly z motorky, následně si jedna z nich všimla blížící se vlny. Dvojice se dala na útěk, jedna z dívek ještě chtěla zachránit motorku, v tu chvíli je ale voda rozdělila. Puteri Pratiwi strašlivou katastrofu přežila, o tři dny později zjistila, že její sestřenice nikoliv.

Puteri Pratiwi (18) jela v pátek společně se svou sestřenicí domů ve městě Palu, když zničehonic ucítila, jak se jí otřásá země pod nohama. Otřesy je shodily z motorky, na které jely.

Puteri stále seděla na zemi v šoku, když si všimla, že se k městu blíží ohromná vlna. "Zařvala jsem na moji kamarádku 'Musíme utéct co nejrychleji. Utíkej!' Začali jsme utíkat, ona se ale otočila, aby zachránila motorku," popsala Puteri portálu CNN z postele v nemocnici Undata v Palu.

Mladá dívka přechod vlny přežila, zatímco se celou dobu držela pilíře. Se sestřenicí je rozdělila voda, až o tři dny později zjistila, že strašlivý přechod tsunami sestřenice nepřežila.

Související obsah

Puteri je jen jednou z mnoha lidí, které ošetřují v přeplněné nemocnici, úřady mají velké problémy vypořádat se s katastrofou po třímetrové vlně, která se městem přehnala po strašlivém zemětřesení, při kterém zemřelo nejméně 1234 lidí. Mrtvých navíc neustále přibývá, jak se záchranáři dostávají do odříznutých oblastí.

Na záběry po strašlivé katastrofě se můžete podívat zde:


 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz