Zahraničí

Muž má stovky sourozenců. Jeho otec měl hodně zvláštní práci

Muž má stovky sourozenců. Jeho otec měl hodně zvláštní práci
Zdroj: Profimedia

Ivo van Halen zatím v Holandsku poznal 42 svých nevlastních sourozenců. Někteří z nich se dokonce mezi sebou znali a málem spolu chodili!

Mladík, který se narodil v nizozemském Rotterdamu, se snaží vypátrat až tisíc nevlastních sourozenců po celé Evropě. Rozhodl se k tomu bezprostředně poté, co zjistil, že jeho otec se živil jako dárce spermií. A že byl velmi výkonný!

Van Halenovi se podařilo zkontaktovat svého biologického otce a následně poznal i 42 svých nevlastních sourozenců. Všichni žili v Holandsku. Nikdo z nich neváhal a absolvovali za účelem poznání svého původu testy DNA.

Zobrazit pspvek na Instagramu

#winning #datgingmakkelijk

Pspvek sdlen Ivo van Halen (@ivovanhalen),

Sám Ivo test absolvoval pět let zpátky, když se dozvěděl, že jeho otec po neuvěřitelných dvacet let pravidelně obdarovával svými spermiemi tři specializované nizozemské kliniky asistované reprodukce. Ivo dokonce zjistil, že jeho biologický dědeček, tedy dárcův otec, pochází ze Surinamu a má africké předky.

"Někteří z mých nevlastních sourozenců se znali už předtím. Dokonce spolu málem chodili, než zjistili, že jsou vlastně příbuzní," říká mladý Holanďan. A tohle je podle van Halena jeden z hlavních důvodů, proč by měl člověk znát informace o svých předcích. Důležité pro potomky jsou tedy i informace o dárci.

Ivo van Halen je přesvědčen, že napříč Evropou má stovky dalších pokrevních příbuzných. Možná i po celém světě, neboť klinika v Holandsku dodávala sperma i do jiných států. Čtyřiatřicetiletý Holanďan doufá, že pomocí služeb určující shody vzorků DNA se mu je podaří vypátrat.

Související obsah

Pátrání van Halenovi pomohlo k tomu, aby se stal tzv. "detektivem dárců", pomáhá dalším lidem, kteří se narodili z umělého oplodnění anonymním dárcem, aby snáze identifikovali své příbuzenstvo. Sám Ivo už je otcem dvou krásných dětí. V květnu 2013 se jemu a jeho partnerce narodil krásný chlapeček, o tři roky později mu přibyla i sestřička.

mj, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz