Střelba

Ital střílel z auta na migranty! Chtěl pomstít dívku, odpyká si 12 let

Ital střílel z auta na migranty! Chtěl pomstít dívku, odpyká si 12 let
Zdroj: ČTK

Ital Luca Traini, který na začátku února střílel na lidi z jedoucího auta, jde na 12 let do vězení. Muž na policii vypověděl, že se mstil za vraždu 18leté dívky, kterou měli zabít a rozčtvrtit migranti. Traini při svém útoku mířil na osoby tmavé pleti.

Při svém řádění zranil 28letý Traini pět mužů a jednu ženu, kteří měli pocházet z Nigérie či Ghany. Pět z jeho obětí si přišlo vyslechnout verdikt. Muž byl odsouzen za masakr, nelegální držení zbraně a úmyslné újmy na zdraví. Přitížila mu rasová nenávist.

Traini v prohlášení u soudu činu litoval. "Ve vězení jsem pochopil, že na barvě pleti nezáleží. Nepociťuji rasovou nenávist a raněné žádám o odpuštění," prohlásil obviněný Ital podle portálu La Repubblica. Zároveň poukázal na své těžké dětství.

Už při výslechu na policejní stanici přiznal, že chtěl pomstít smrt 18leté Pamely Mastropietrové. Tu měl zavraždit nigerijský dealer drog, její tělo našli ve dvou kufrech jen pár dní před činem Trainiho. "Mířil jsem na dealery. Všude jsem četl, že se drogy rozšířily kvůli imigraci. I má expřítelkyně brala drogy," dodal.

Související obsah

Traini jezdil v sobotu 3. února po městě Macerata ve střední Itálii a pálil na lidi. Úřady zastavily veřejnou dopravu a školy, kde probíhala sobotní výuka, požádaly o uzavření. Podle svědků Traini mířil na lidi tmavé pleti.

Policie dopadla útočníka po několika hodinách. Při zatýkání křičel fašistická hesla, byl navíc zahalen do italské vlajky. Na obličeji má vytetovaný nacistický symbol Wolfsangel, který používaly mimo jiné jednotky SS. V komunálních volbách kandidoval za nacionalistickou stranu Liga Severu.

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz