Matka

Máma s dětmi utíkala sociálce,  měsíce trpěly ve špinavé garáži!

Matka se třemi dětmi přežívala několik měsíců v pronajaté garáži v ústecké čtvrti Skřivánek. Bez vody a elektřiny se v otřesných podmínkách starala o šestiměsíční miminko a dva malé syny. Kojenec byl podle strážníků ve špatném zdravotním stavu, s matkou ho proto převezli do nemocnice. Starší děti skončily v péči Klokánku.

Žena s dětmi se měla k bezdomovci do garáže nastěhovat přibližně před čtyřmi měsíci. Tehdy byla pod dozorem úředníků sociálky. Pak se jim ale ztratila a marně po jejím novém bydlišti pátrali. 

"V minulosti už tato rodina byla řešena, bohužel rodina se vyhýbala kontaktu se sociálními pracovníky a z původního bydliště najednou zmizela," uvedla mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Ženu našli až teď, díky všímavosti obyvatel z okolí. "Tam večer prostě v noci brečí v nějaký garáži miminko. Někdo mi řikal, že tam snad bydlí rodina s dětma. V noci jsem tam slyšela už dvakrát prostě brečí nějaký úplně malinkatý miminečko," přijali ústečtí strážníci hovor na linku 156.

Související obsah

Žena se starala se o šestiměsíční batole a dívku s chlapcem ve věku 3 a 9 let. Garáž sdíleli s bezdomovcem Jindrou, který prý vzal rodinu k sobě, aby neskončila na ulici. Žena se s dětmi a bezdomovcem dělila o 18 metrů čtverečních, což odpovídá jednomu malému pokoji.

"Já se o ně moc nestaral, já jsem si žil po svym, chodím do práce," řekl bezdomovec. Na otázku TV Nova, jestli mu nepřišelo divné, že se k němu stěhuje matka s dětmi a zda se jim snažil nějak pomoci, už neuměl moc odpovědět. "Takhle, já bych se snažil, jsem jí nabídl, ať jde s třema dětma do azylovýho domu," dodal Jindra.

V garáži přitom byly jen dvě postele, stolek a mikrovlnka. Ovšem chyběla tam elektřina a na místě nebylo ani žádné sociální zázemí. Na malou potřebu chodili před garáž, na velkou pak ke známým. Žena se prý s dětmi ale snažila být co nejvíc nenápadná a dlouho majitelům dalších garáží nebylo jasné, co tam vlastně dělají. 

"Vždycky vyběhli ráno na záchod nebo někam, si řiká člověk, jak můžou takhle žít ty lidi. Když jako tak radši zalezli, zabouchli vrata, aby tam dovnitř neviděli lidi," prozradil TV Nova majitel vedlejší garáže.

Související obsah

 

Miminko s matkou bylo ve čtvrtek po ošetření a pozorování propuštěno z nemocnice. Postarat se o ně mají úředníci magistrátu.

Martin Kočárek/ nor, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz