Domácí

Uprchlou mambu stále nenašli, policie ji nechává uklidnit

Uprchlou mambu, po které pátrají pražští policisté a odborníci, se stále nepodařilo najít. I přes nastražené tepelné pasti se hada, pokud je stále v domě, nepodařilo vylákat. Policisté v pátek nechají dům v klidu, aby se vystresované zvíře případně uklidnilo a vydalo se hledat teplo k nastraženým pastím.

Už od úterního večera panuje v pražských Hlubočepech strach, policisté hledají smrtelně jedovatou mambu zelenou, která měla pokousat majitelku v domě v ulici V Bokách a následně zmizet. Ani nastražení tepelných pastí nepřineslo úspěch.

Policie proto zkusí jiný postup a v pátek nechá dům v klidu, aby se podle odborníků vystresované zvíře uklidnilo a případně se vylezlo ohřát k nastraženým tepelným zářičům.

Odborníci se shodují na tom, že se mamba, pokud ve sklepním bytě skutečně byla, schovala někde uvnitř a vyčkává na lepší tepelné podmínky. Právě proto by ji mohly přilákat tepelné zářiče.

Související obsah

Herpetolog Tomáš Bublík v rozhovoru pro TV Nova uvedl, že je mamba s velkou pravděpodobností již po smrti, protože u nás v noci klesají teploty velmi nízko, tropický had ke svému fungování potřebuje teploty výrazně vyšší.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz