Zahraničí

Schizofrenik shazoval lidi pod metro! Zabít je prý nechtěl. VIDEO

Obyvatelé Londýna byli svědky hrůzného zločinu - nebezpečný schizofrenik v metru shodil bývalého šéfa společnosti Eurotunnel do kolejiště těsně před příjezdem vlaku. Incident zachytila kamera. Nebylo to poprvé, kdy se tento muž pokusil někoho zabít shozením do kolejiště metra.

Incident se stal v podzemí londýnského metra ve stanici Marble Arch a nebýt pohotovosti mladého cizince, skončil by tragicky. Informoval o tom britský deník Dailymail. Šestačtyřicetiletý Paul Crossley, který trpí paranoiou a schizofrenií, hrubě strčil do 91letého seniora, který spadl do kolejiště. Při pádu se muž vážně poranil - skončil se zlomeninami pánve a tržnou ránou na hlavě.

Mohlo to ale dopadnout mnohem hůř. Chybělo málo a muže by přejel vlak - když 24letý Riyad pro seniora skočil, tabule ukazovala příjezd za jednu minutu. "Slyšel jsem křik a řev, takže jsem běžel asi 20 metrů a viděl, jak sir Robert leží dole pokrytý krví. Tak jsem skočil přímo na koleje, abych mu zachránil život," vyjádřil se Riyad.

Nešťastník, který přišel v metru málem o život, je v Británii známou tváří - sir Robert Malpas je bývalým šéfem společnosti Eurotunnel, která provozuje tunel La Manche vedoucí z Francie do Velké Británie.

Hrůzný incident nebyl ojedinělý - psychicky nemocný muž se podobným způsobem pokusil zabít ještě jednoho muže. Na videu je vidět, že k němu přišel zezadu a strčil do něj ve chvíli, kdy zrovna jelo metro. Muž naštěstí udržel rovnováhu a pod jedoucí vlak nespadl - se schizofrenikem se poté popral.

Související obsah

Clossleymu byla diagnostikována schizofrenie v 17 letech. Ve čtvrtek 5. října byl odsouzen za pokus o dvě vraždy. Porotcům u soudu řekl, že si ten týden, kdy na lidi útočil, vzal kokain a byl po něm paranoidní. Podle jeho slov neměl v úmyslu nikoho zabít - své oběti chtěl jenom vyděsit.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz