Zahraničí

Ropná skvrna u Korsiky má přes 20 kilometrů! Záběry z vesmíru

Skvrna, která se šíří Středozemním mořem po nehodě dvou lodí, už má podle satelitních snímků přes dvacet kilometrů. Palivo z jedné z lodí unikalo do moře už od neděle. Pobřežní stráž se snaží šíření zastavit a co nejvíce paliva z moře vypumpovat. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Už od nedělního rána zasahuje francouzská a italská pobřežní stráž u nehody dvou lodí, které se srazily asi 30 kilometrů od Korsiky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, jedna z lodí byla ale vážně poškozena a začalo z ní unikat palivo.

Proraženou nádrž se dlouho nedařilo opravit. Skvrna se díky relativně klidnému počasí šíří relativně pomalu, podle satelitních snímků ale měla už včera přes 20 kilometrů.

Záběry z vesmíru pořídil satelit Sentilnel-1A v 7:28 CEST. Jedná se o konstelaci dvou satelitů, které jsou schopny fotit v noci i přes hustou vrstvu mraků.

Na snímku je skvrna vidět jako táhlý temný pruh, další tmavší oblasti jsou místa s nízkou odrazivostí radarového signálu, jde například o velmi klidnou vodní hladinu.

Související obsah

U nehody zasahují francouzští a italští námořníci, některé speciální lodě pumpují z moře palivo, aby se zabránilo ekologické katastrofě, uvádí portál thelocal.it.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz