Zahraničí

Další zatčený po vraždě novinářky: Má DNA z místa činu a mobil oběti

Další zatčený po vraždě novinářky: Má DNA z místa činu a mobil oběti
Zdroj: facebook

Bulharská policie zatkla dalšího podezřelého z vraždy novinářky Viktorije Marinovové. Oznámila to agentura DPA.

Podle bulharských novin 168 časa muže ve věku 28 až 30 let zajistili v Německu, kam odcestoval z Bulharska v neděli.

Soukromá televize bTV uvedla, že v bytě tohoto muže policisté našli Marinovové mobilní telefon a DNA tohoto muže se údajně shoduje s nálezem na místě činu. Bulharská policie zatím oficiálně informace médií nepotvrdila.

Už v úterý bulharské orgány informovaly o prvním zadrženém v souvislosti z vraždou. Rumunského občana s moldavským pasem zadrželi ve městě Ruse, kde k vraždě došlo. Po výslechu ho ale bez obvinění propustili. Podle agentury DPA šlo o bezdomovce, u kterého se neprokázala žádná spojitost s vraždou ani jiným protizákonným chováním.

Související obsah

Mrtvé tělo novinářky Marinovové (30) se našlo v sobotu na nábřeží Dunaje v severobulharském městě Ruse. Pracovala ve zdejší regionální televizi TVN. Před smrtí byla znásilněna a surově zbitá. Smrt nastala zřejmě v důsledky úderů do hlavy a škrcení.

Zatím se nepotvrdilo, že zločin souvisí s její novinářskou prací. Marinovová na konci září v televizi moderovala politickou talkshow, která se věnovala podezřením ze zneužívání eurofondů vlivnými bulharskými podnikateli a politiky.

Reportáž TV Nova:

tbc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz