Vosy vyhnaly rodinu z domu. Hasiči odmítli přijet

Vosy vyhnaly rodinu z domu. Hasiči odmítli přijet
Zdroj: isifa.com

Chodbu plnou vos našla Petra Pospíšilová z Kokonína na Jablonecku, když se vrátila z práce domů. Zavolala proto hasiče, ti ale odmítli vosy zlikvidovat. O případu informoval portál iDnes.cz. Na Karvinsku byli přitom ochotní jet pomoci s hadem, který se objevil v prodejně potravin.

„Operátorka na lince byla sice příjemná a ochotná, ale zajímalo ji hlavně, jestli je někdo u nás v rodině alergický na vosí bodnutí a jestli o tom máme u sebe lékařské potvrzení. To samozřejmě nemáme. Myslím si, že když máte v místnosti sto padesát vos, tak je úplně jedno, jestli jste alergičtí, nebo nejste,“ popsala Petra Pospíšilová.


Hasiči jí poradili firmu, která se specializuje na likvidaci vosích rojů. Ta však měla plný plán a nemohla se k Pospíšilům dostavit dřív, než za několik dní. Rodina si však kvůli vosám nemohla zajít do domu ani pro základní potřeby.

Související obsah


Likvidaci vos nakonec zorganizoval manžel Pospíšilové, se skupinkou dobrovolníků hmyz vystříkali speciálním sprejem.


„Pokud nehrozí bezprostřední ohrožení, kterému není volající schopen zabránit, může operační důstojník odmítnout na místo vyslat hasiče,“ vysvětlila mluvčí krajských hasičů Pavlína Bílková.

Související obsah


Hasiči vyjíždí kvůli likvidaci hmyzu jen v případě bezprostředního nebezpečí ohrožení života či zdraví, nebo pokud se problém objeví na veřejném, zalidněném místě.


V Orlové na Karvinsku vyjeli hasiči hned ve třech dnech po sobě k případu hada, který se vydal na průzkum tamější prodejny Kauflandu. Ta byla už od prvního dne uzavřená.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Píše se na Deník.cz