Celebrity

Vdávala se Evženie. Ale všichni sledovali hlavně Meghan a Kate!

Vdávala se Evženie. Ale všichni sledovali hlavně Meghan a Kate!
Zdroj: Profimedia

Velká Británie slaví už několikátou velkolepou událost v tomto roce! Po Harrym a Meghan do toho praštila vnučka královny Alžběty II. princezna Evženie. Na hradě Windsor se provdala za manažera nočního klubu Jacka Brooksbanka. Podívejte se, jak se na událost vystrojil zbytek královské rodiny!

Vévodkyně z Yorku Sarah v sobotu provdala jednu ze svých dcer, princeznu Eugenii. A radost z ní jen sršela. Vybrala si smaragdově zelené šaty a k nim ladící nápaditý klobouk. Na svatbu dorazila společně i se svou druhou dcerou, třicetiletou princeznou Beatrice.

Nevěsta princezna Evženie vystudovala anglickou literaturu a historii umění, je devátá v pořadí na královský trůn. Ženich neurozeného původu Jacka Brooksbank pracuje jako manažer v nočním klubu a v budoucnu by si prý rád založil síť restaurací. Oba dva svatebčané se rozhodli, že za svědky jim půjdou jejich sourozenci.

Svatebčané, i když je limuzíny dovezly až těsně ke kapli, bojovali se silným větrem. Dámy tak měly co dělat, aby své šaty udržely tak, jak mají správně být. Některé ze svatebčanek zápasily ve větru i se svými klobouky. Jedné dámě, Gwen Field, tchyni zpěváka Robbieho Williamse, dokonce uletěl. Jeden z přítomných svatebčanů však pohotově zareagoval a gentlemansky klobouk zachránil.

Zatím co nevěstu a ženicha čekal největší okamžik jejich života, malé družičky a mládenci se v Kapli svatého Jiří náramně bavili. Savannah Phillipsová, dcera královského vnuka Petra Phillipsa a jeho manželky Autumn, je velmi veselé dítě. Malého George rozesmála, když při fanfáře ohlašující příchod královny Alžběty II. předstírala hru na trumpetu.

Tříletá princezna Charlotte publikum miluje, na schodech před kaplí, ve které se svatba konala, nadšeně mávala novinářům. Jedna z družiček stojících na schodech vedle malé princezny je šestiletá dcera Robbieho Williamse. Ta se dopustila úsměvného momentu, když kolem ní procházela Sarah Fergusonová, matka nevěsty, zeptala se jí: "Vy jste královna?“ "Kdepak,“ odpověděla se smíchem Fergusonová. "Tak princezna,“ zkoušela to dál dívenka. To už Fergusonová přikyvovala. "Ano,“ usmívala se.

Na svatbu princezny Evženie vyrazila také těhotná Pippa Middleton, sestra vévodkyně Kate, a její manžel miliardář James Matthews. Pippa se právě připravuje na příchod svého prvního dítěte. Narození miminka očekává každým dnem a bříško pod šaty už opravdu neschová! Pippu doprovázel kromě manžela i její bratr James Middleton. Nastávající maminka jenom kvete, i přes vysoký stupeň těhotenství stále cvičí a udržuje si štíhlou postavu. Vévodkyně Meghan oblékla nádherný tmavě modrý komplet své oblíbené značky Givenchy, která ji obléká na většinu slavnostních příležitostí.

Vévodkyně Meghan oblékla nádherný tmavě modrý komplet své oblíbené značky Givenchy, která ji obléká na většinu slavnostních příležitostí. Obřad proběhl přesně tak, jak měl. Drobného prohřešku se snad dopustili jen princ William se svou manželkou Kate, když si při obřadu tiskli ruce, což by podle královského protokolu neměli. Kate navíc svého manžela hladila po stehně. Jenže fotogragové mají oči všude!

Novomanželé odjeli v nádherném kočáře taženém čtyřmi koňmi. Po cestě přihlíželo několik stovek Britů, šťastně zamilovaný pár jim celou dobu nadšeně mával. Publikum však nebylo ani zdaleka tak velké, jako když se v květnu ženil princ Harry, který si bral bývalou herečku Meghan Markle, nebo když si William bral v dubnu 2011 Kate Middleton.

Královskou svatbu princezny Evženie si můžete připomenout v reportáži Televizních novin:

mj, TN.cz

K tématu Celebrity

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz