Krimi

Hádka mužů o ženu skončila střelbou! Sousedé se kryli za auty

Hádka mužů o ženu skončila střelbou! Sousedé se kryli za auty
Zdroj: Krimi Plzeň

Policie na západě Čech vyšetřuje noční přestřelku. Podle svědků mělo jít o vyřizování účtů při mezi dvěma muži, kteří se hádali o ženu. Naštěstí zraněného zasáhl jen gumový projektil.

V noci z pátku na sobotu volali policii vyděšení občané Mrákova na Domažlicku. "Venku se střílí!“ tvrdili. A měli pravdu. Kriminalisté okamžitě vyrazili na místo, ulici uzavřeli.

"Slyšeli jsme po sobě jdoucí výstřely, řev a výhrůžky typu zabiju tě,“ popsala svědkyně portálu Krimi Plzeň. Muži se prý hádali velmi hlasitě, následně padly výstřely a velmi vulgární nadávky.

Podle svědků se muži v domě nejdřív poprali. Pak vyběhli na ulici, kde šokovaní sousedé očekávali další bitku. Jeden z mužů ale sáhl do auta pro revolver a několikrát po druhém vystřelil.  

"Viděla jsem to na vlastní oči, bála jsem se, byla jsem schovaná za džípem. Vystřelil asi třikrát a toho druhého trefil, protože ten se chytl za břicho a padl k zemi jako podťatý, myslela jsem, že ho zabil,“ řekla portálu šokovaná svědkyně.

Následně vyběhl na ulici i dvacetiletý syn postřeleného muže a začal střílet do vzduchu ze své zbraně, v tomto případě revolveru Flobert. Místní už ale volali policii. Na místo ihned vyjely policejní hlídky, které zajistily všechny aktéry i svědky, a samozřejmě i záchranáři, kteří ošetřili a do nemocnice transportovali postřeleného muže.

Teprve během ošetřování, když z oděvu zraněného muže vypadla střela, ukázalo se, že ho zasáhl naštěstí pouze gumový projektil, což mu zřejmě zachránilo život. Nesmrtící střela protrhla oděv, způsobila rozsáhlou podlitinu, ale nedokázala vniknout do břišní dutiny. Tento projektil pak samozřejmě zajistila policie. "Střelec bude obviněn z trestného činu výtržnictví,“ sdělila mluvčí plzeňské policie.

Související obsah

Použitý revolver byl legálně držený. Policie zatím nevyšetřila, jestli ostatní náboje, ať vystřelené nebo ty, které ve válci ještě zbyly, byly také gumové, nebo už ostré. Druhá zbraň, revolver Flobert nejmladšího z mužů, je volně prodejný od 18 let.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz