Domácí

Hrozivý výbuch v domě: Popálený muž v nemocnici zemřel

Výbuch v sobotu otřásl domem v Morašicích na Svitavsku. Popáleniny téměř na celém těle utrpěl majitel, který byl zrovna v přízemí. Hasiči ho našli až ve třetí místnosti pomocí termokamery. I přes veškerou snahu lékařů muž v nemocnici zemřel.

Hasiči se plazili v kouři po čtyřech a když si dali ruku před obličej, neviděli ji. Jejich očima byla termokamera. Muž byl daleko od hlavního vchodu. "Předsíň, pokoj a v tom dalším pokoji se nacházel," popsal velitel zásahu Roman Kladiva.

Muž byl letecky transportován do FN Brno. "Utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na 90 procentech těla. Připojili jsme ho na umělou plicní ventilaci," uvedl mluvčí záchranné služby Aleš Malý. 

Ještě v sobotu však čtyřiasedmdesátiletý majitel svým mnohačetným zraněním podlehl. "Bohužel muž včera večer i přes veškerou snahu lékařů zemřel," řekla redakci Lenka Vilímková, mluvčí pardubické policie.

I syn majitele se nadýchal kouře a dostal od záchranářů okamžitě kyslík. Pak sem dorazili i vyšetřovatelé. Podle svědků nastala exploze a nejdřív se zdálo, že majiteli vybuchl kotel, jenže tahle verze možná platit nebude. Podle informací televize Nova se mohla vznítit neznámá chemikálie, možná dokonce i pyrotechnika.

Fotografie z vyšetřování ukazují, jak razantně je ohněm zasažené přízemí. Co se v jedenáct hodin dopoledne stalo, ví nejlépe majitel sám. "Příčinu vzniku této události vyšetřujeme. Škoda byla vyčíslena na 480 tisíc korun," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Petr Brzek/klma, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz