Domácí

V pražských Kbelích hořelo! Hasiči zachránili 10 lidí včetně dětí

V neděli po deváté hodině ranní vyjeli pražští hasiči k požáru bytu v Jilemnické ulici v Kbelích. Při požáru se naštěstí nikdo nezranil, škoda však byla předběžně odhadnuta na milion a půl korun.

Tři jednotky pražských hasičů byly v neděli ráno povolány k hořícímu bytu v Praze 19. "Byt byl požárem zasažen v plném rozsahu a hasiči zasahovali pomocí 1 C proudu v dýchací technice,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

S pomocí přivolaných policistů vyvedli z hořícího domu sedm dospělých lidí a tři děti. Hrdinští hasiči nezapomněli ani na záchranu mazlíčků, v klecích z bytů vynesli tři andulky a jedno morče. V pořádku je předali majitelům. O půl hodiny později měli hasiči požár pod kontrolou. Provedli průzkum v bytech nad a pod zasaženým bytem.

"Na místo preventivně dorazila také psycholožka HZS hl. m. Prahy. Během zásahu byly vypnuty energie do objektu. Po ukončení zásahu byly energie opět zapnuty a většina obyvatel se vrátila zpět do svých bytů," doplnila Suchánská.

Související obsah


Co bylo příčinou požáru, je předmětem vyšetřování, předběžná škoda však byla vyšetřovatelem příčin požárů odhadnuta na 1 500 000 Kč.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz