Nehoda

Prchající řidič málem smetl policistu, pak přerazil sloup!

Dramatickou honičku s cizincem v ukradeném luxusním autě mají za sebou policisté na severu Čech. Šlo asi o najatého kurýra, který měl za úkol dostat vůz z Německa přes naše území do Polska. Muž přitom v plné rychlosti málem srazil jednoho z policistů. Potom havaroval.

"Zatím jsme zjistili, že vozidlo je odcizené z Dortmundu v Německu a právě bylo dávané do schengenského informačního systému. Je to vozidlo Audi SQ 5," upřesnil vyšetřovatel případu Luboš Plešinger.

Auto za dva miliony korun mělo podle informací TV NOVA skončit v Polsku. Policisté si muže všimli už v Mimoni a začali ho pronásledovat. V Jablonném v Podještědí vytvořili na silnici zátaras. Jednoho policistu obětavý zákrok stál málem život. U zátarasu se řidiče snažil zastavit s pistolí v ruce.

"Honilo se mi hlavou, jestli ten donucovací prostředek bude účinný. Bohužel nebyl. Ani nepřibrzdil a řítil se na mě," popsal chvíle hrůzy Roman Smolka.

Cizinec v pronásledovaném autě havaroval v Jablonném v Podještědí krátce po půl deváté, když přerazil betonový sloup elektrického vedení.

Související obsah


A to když se chtěl vyhnout další hlídce. Čast města zůstala bez proudu. Policisté muže museli složit na zem a spoutat ho.

Sever Čech je tranzitní cestou pro kradená auta. Zlodějské gangy mají pečlivě rozdělené úkoly. Jedni v Německu auta vytipují, další ho odcizí a odstaví. Nějaký čas ho pozorují. Pak najmou kurýra, který má úkol ho odvézt na určené místo v Polsku, kde z něj vyrobí duplikát jiného legálního vozu.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz