Zahraničí

Meghan ukázala poprvé bříško. Dostala i první dary pro miminko

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou na oficiální návštěvě Austrálie. Harry a Megan, kteří čekají potomka, už stihli navštívit slavnou operu v Sydney nebo tamní ZOO, kde slavnostně otevřeli institut vědy a vzdělání. Lidé je na ulicích zahrnovali gratulacemi a dárky.

Sotva uplynulo čtyřiadvacet hodin od oficiálního oznámení Kensingtonského paláce a Australané mají možnost sledovat, jak se královský pár v očekávání chová.  

Manželé, kromě jiného, otevřeli novou část místní ZOO. Institut má pomoci se vzděláváním mladých vědců, kteří se tam učí, jak chránit a zachovat přírodu. "Zoologické zahrady po celém světě, ty které stále fungují a mají finanční podporu, by se od takovéhoto místa měly učit. Navíc, vidět opravdu nadšené pracovníky, jakými jste i vy tady, je naprosto fantastické," uvedl princ Harry.

Související obsah

Meghan a Harry navštívili i legendární operu v Sydney, kde shlédli taneční představení. Před budovou na ně poté čekaly davy příznivců. Lidé budoucím rodičům předávali květiny a gratulovali. "Přijeli sem kvůli svému královskému turné a najednou oznámí, že čekají dítě! Moc jim gratuluji a přeji jim jen to nejlepší! Je to pro ně opravdu úžasná zpráva!" radoval se jeden z obyvatelů Sydney.

Pro Meghan šlo o vůbec první návštěvu Austrálie. Generální guvernér na její a Harryho počest přichystal i tradiční čaj o páté. "Harry je pro naši zemi jako syn. Vaše Výsosti, poprvé Vás vítáme v Austrálii a doufáme, že i Vás si brzy adoptujeme," přivítal Meghan generální guvernér sir Peter Cosgrove.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu budou cestovat po Austrálii a jižním Pacifiku ještě dva týdny. O víkendu princ Harry zahájí sportovní hry Invictus, paralympiádu veteránů, jejímž patronem se stal v roce 2014, kdy se konal první ročník. Letos se hry konají právě v australském Sydney.

Podívejte se na reportáž z poledních televizních novin:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz