Konečně nové naděje českého filmu! Tyhle snímky musíte vidět

Konečně nové naděje českého filmu! Tyhle snímky musíte vidět
Zdroj: TN.cz

O budoucnosti českého filmu se hojně diskutuje. Máme mladé talenty? Má zas nějaký student šanci vyhrát Oskara jako Jan Svěrák? Hledají se noví Formani, Menzlové a kritici se ptají: „Kam směřuje český film?“

Tým kolem NovaPlusu.cz se rozhodl ještě ve spolupráci McDonald´s oslovit čtyři nadějné mladé tvůrce, aby natočili za stejný rozpočet film odehrávající se v restauraci rychlého občerstvení. A výsledek stál za to!

Každý režisér zvolil velmi osobitý styl i vizuál. Je vidět, že dnešní mladí tvůrci nejsou kopiemi svých vzorů a učitelů, ale jdou svou vlastní cestou.

Projekt Fast Food Film objevil nové talenty, s kterými chce skupina Nova i nadále spolupracovat. Např. kameraman Adam Mach, který natočil Nightshift, se nyní představí se svým seriálem Profesor T. Další režisér Alex Vyroubal, který nikdy žádnou filmovou školu nestudoval, se vytáhl vizuálně vymazleným filmem Men´s needs a dostal záhy nabídku na další novácký pořad. S režisérem Lásky z Mekáče se již producenti schází ohledně dalšího projektu a doufají, že přibudou další projekty, které dávají mladým tvůrcům šanci se ukázat

Zhlédněte i vy snímky Fast Food Filmu a napište, jak to s tou českou kinematografií vidíte vy!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Film

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz