Domácí

Teplé babí léto táhne Čechy do hotelů i kempů. Všude je narváno

Provozovatelé hotelů a kempů v Česku momentálně zažívají nejlepší podzim za posledních několik let. Díky slunečnému babímu létu mají totiž hlavně o víkendech beznadějně vyprodáno. A výhodné je to i pro nás zákazníky - pobyt můžeme totiž pořídit za mimo sezónní ceny. Tedy levněji.

Kempy plné lidí, hotely a penziony o víkendech beznadějně obsazené. Tak to teď vypadá nejen na českých horách. "Oproti loňskému roku a minulým rokům máme nárůst o 20 až 25 procent," řekl Petr Beneš, provozovatel kempu Jestřábí.

"Počasí nám vážně přeje a turisté jezdí víc než je obvyklé," Jan Bouček, provozovatel hotelu v Lipně nad Vltavou.
 


Sehnat víkendový pobyt na jihu Čech může být ve velké části hotelů a penzionů skutečný problém. "Minulý víkend jsme měli obsazeno a teď víkend máme taky plně obsazeno," uvedl Petr Šot, ředitel hotelu v Třeboni.

Související obsah

Není divu, teploty v těchto dnech šplhají až k letním 25 stupňům a řada ubytovacích zařízení už prodává pobyty za mimo sezonní ceny. "Je to v řádu o 20 procent nižší cena než v sezoně," doplnil Jan Bouček.

Teplý podzim si nepochvalují jen provozovatelé hotelů a kempů, ale také půjčovny kol a lodí. "Měli jsme například vypůjčované všechny plachetnice. Je to znát i na vstupech například na stezku korunami stromů," uvedl Vojen Smíšek, mluvčí Active Park Lipno.

Víkendové pobyty v tuzemsku vyhledávají hlavně Češi. Teploty jsou tady teď srovnatelné s Chorvatskem nebo Itálií.

Plné hotely a kempy očekávají jejich provozovatelé také o nadcházejím víkendu, kdy meteorologové slibují ještě většinou slunečno a teploty až okolo 20 stupňů.

reg/Vladimír Hoť, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz