Zloděj

Zloděj okradl v Plzni diabetika. Využil toho, že má jen jednu nohu!

Lidský hyenismus. Jinak nelze nazvat jednání muže, který ve fakultní nemocnici na plzeňských Borech okradl bezmocného pacienta. Diabetikovi bez nohy vzal mobil, a dokonce i přístroj na měření hladiny cukru v krvi.

"Jsem slyšel šramot, tak jsem se snažil otočit na ten druhý bok. Ale nešlo mi to moc rychle, ale viděl jsem ho, no," popsal pan Milan návštěvu zloděje.

Pan Milan z Plzně o nohu přišel na jaře, nečekal, že by někdo mohl být tak krutý a okrást ho. Tím spíš, že zloděj prý jasně viděl, že mu jeho oběti jedna noha chybí.

"Muž měl poškozenému odcizit telefon a také přístroj na měření hladiny cukru," upřesnila policejní mluvčí Hana Kroftová. Glukometr nejspíš vzal omylem - měřák totiž vypadal jako peněženka.

Milan začal volat o pomoc, což zburcovalo personál, který lapku zadržel. "Muž má mít na svědomí nejen tento případ, ale další čtyři skutky, kdy ve dvou případech měl rovněž odcizit věci ze zdravotnických zařízení," doplnila Kroftová.

Související obsah

Policie třicetiletého muže stíhá, v pondělí se bude rozhodovat o jeho vazbě. Poslední dobou se podobné krádeže rozmáhají v nemocnicích ve velkém. Zloději využívají nepozornosti zdravotnického personálu i pacientů, obzvlášť nemohoucích.

Záchodová prkýnka, televize nebo žárovky - i tohle všechno mizí z nemocnic. Nad krádežemi toaletního papíru či mýdla se už vedení špitálů ani nepozastavuje. To je prý na denním pořádku.

pez, Lucie Cochlarová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz