Domácí

Někdo ho zabil! Policie kvůli mrtvole u silnice zadržela dva lidi

Někdo ho zabil! Policie kvůli mrtvole u silnice zadržela dva lidi
Zdroj: AKTU.cz

Pražští policisté objasnili okolnosti případu mrtvoly nalezené na pražském Zličíně. Kriminalisté zjistili, že muž (61) zemřel násilnou smrtí - obviněni jsou dva muži.

Tělo mrtvého muže bylo nalezeno u Rozvadovské spojky v sobotu 13. října kolem deváté hodiny ráno. Leželo kousek od silnice v křoví. Případu se ujala kriminální policie, která pracovala s několika možnými variantami příčiny úmrtí.

Jednou z vyšetřovacích verzí bylo, že zemřelého srazilo auto. Na tělo však lékaři nenašli žádné známky, které by náraz auta potvrzovaly a nic nenasvědčovalo tomu, že by jeho smrt zavinil někdo jiný.

 

Policie nařídila pitvu, jejíž výsledky ukázaly, že muž zemřel násilnou smrtí. "V tuto chvíli můžu potvrdit, že se jedná o téžké ublížení na zdraví s následkem smrti," uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan. Stopy po násilí byly podle Hulana pouhým okem téměř nezjistitelné.

Vyšetřování kriminalisty dovedlo až na letiště Václava Havla, kde se jedenašedesátiletý muž podle nich seznámil s partou čtyř lidí. "S těmi pak odjel právě na Zličín, kde chtěli společně zakoupit alkohol a pokračovat v mejdanu," informoval Hulan.

Na Zličíně se poškozený nepohodl s jedním z mužů, který ho napadl a nechal v bezvědomí ležet na místě, kde ho policie našla mrtvého. Při rvačce totiž muž utrpěl vnitřní zranění hlavy, které ho stály život. Ve chvíli, kdy byl v bezvědomí, mu ostatní ukradli peněžku a další osobní věci.

Související obsah

Přibližně po pěti dnech se policistům podařilo vypátrat a zadržet dva muže ve věku 21 a 28 let, kteří byli obviněni z těžného ubížení na zdraví s následkem smrti, krádež a padělání platebního prostředku. Oběma tak hrozí až 16 let ve vězení.

Jednoho z obviněných policie stíhá na svobodě. Mladší muž skončil s ohledem na jeho pestrou trestní minulost ve vazbě.

Podívejte se na video z nálezu mrtvého těla na Zličíně:

 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz