Ubodání

Ženu měl ubodat expartner! "Zdálo se mi o jejím tetování," řekl soudu

Krajský soud v Ostravě řeší vraždu 24leté ženy ze Suchdola nad Odrou na Novojičínsku. Podle obžaloby ji měl ubodat její bývalý partner, který se následně pokusil o sebevraždu skokem pod vlak, ale přežil.

Policejní pásky v březnu brzy ráno obehnaly bytový dům v Suchdole nad Odrou. V jednom z bytů policie našla v kaluži krve mladou ženu. Vrah na ni zaútočil ulamovacím nožem.

"Bohužel na ni zaútočil takovým způsoben, že jí zasadil šest řezných a bodnořezných ran, v důsledku kterých paní poškozená zemřela," uvedl státní zástupce David Bartoš. Matka oběti se k případu nechtěla vyjádřit.

Na krku i dekoltu ženě podle obžaloby pachatel způsobil několik řezných ran. Pak v soudní síni všechny šokovala výpověď podezřelého. Prý se mu zdálo o tetování ženy. Pak z bytu utekl, prý ho k tomu nabádaly neznámé hlasy v hlavě.

"Odešel na nedalekou železniční trať a tam se pokusil o sebevraždu, to se mu ale nepovedlo," doplnil Bartoš. Vlak nad ním jen projel. Údajně, když se vzpamatoval a uviděl krev na rukou, udal se policii.

Související obsah

Po výslechu svědků teď budou u soudu vypovídat soudní znalci. "Nebyla tam kvalifikována žádná okolnost, která by způsobovala třeba nižší trestní sazbu či nepříčetnost," informoval mluvčí krajského soudu Jiří Barč.

Zároveň 38letý muž vypověděl, že nemá dokončenou ani základní školu a nikdy pořádně nepracoval. Za vraždu mu hrozí 18 let vězení.

Lucie Cochlarová/epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz