Zajímavosti

VIDEO: Vědci natočili u Antarktidy tajemnou bezhlavou příšerku

VIDEO: Vědci natočili u Antarktidy tajemnou bezhlavou příšerku
Zdroj: Google

Vědci natočili u Antarktidy podivného tvora, který vypadá jako z úplně jiného světa. Přezdívají jí "bezhlavé kuřecí monstrum."

Tato hlubokomořská příšerka patří mezi mořské okurky - k okurkám, jak je známe z kuchyně, má však hodně daleko. Jedná se o průhledného tvora bez hlavy, který svými 12 nožičkami pochoduje po mořském dně a připomíná tak trochu klíště nasáklé krví. Pomocí nožiček hledá potravu, kterou si jimi vkládá do úst.

Tělo má cibulovitý tvar a při plavání používá závoje, které slouží jako ploutve. V zadní části má dalších 10 až 15 nohou. Měří okolo 10 centimetrů a jejich povrch je lepkavý a žahavý, díky kterému od sebe odrazuje dravce.

Související obsah

Tento temně rudý sumýš - nesoucí název Enypniastes eximia - není vědcům tak úplně neznámý. Výzkumníci jej natočili už v 80. letech na Bahamách, tohle je však poprvé, co byla spatřena v Jižním oceánu u Antarktidy.

Podívejte se na video s tímto neobvyklým tvorem:


 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz