Metro

Poškozené metro řeší policie. Dopravní podnik viní stavbaře!

Nedělní průsak vody do stanice metra trasy A Bořislavka šetří pražská policie jako obecné ohrožení z nedbalosti. Potvrdila to dnes její mluvčí. Průsak vody podle pražského dopravního podniku mají na svědomí stavební práce. Ty probíhaly přímo nad tubusem metra.

Dělníci stavební firmy včera hloubili jámu při stavbě obchodního domu. Vrták tohoto stroje ale pronikl hlouběji než měl nebo na špatném místě. Prorazil totiž tubus metra a dovnitř začala pronikat povrchová voda. Metro mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny přestalo jezdit. Dvě hodiny hasiči dopravního podniku odčerpávali vodu.

Pražský dopravní podnik v neděli ráno kontaktoval investora stavby, aby domluvili další postup oprav poškozeného tunelu. Ty by měly probíhat v noci, aby neomezovaly provoz metra. Statik konstatoval, že poškození tubusu metra nebráni tomu, aby v něm, byť omezeně, pokračoval provoz.

"Došlo k provrtání betonového ostění tuneli s průnikem spodní vodu. Tu jsme provizorně odvedli. Provoz je možný, ale s omezenou rychlostí. Dvě soupravy jsou poškozené," uvedla mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Související obsah

Případ už začala vyšetřovat i policie. "Vyšetřovatelé zajistili veškerou stavební dokumentaci a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Způsobená škoda se podle prvotních odhadů se pohybuje ve výši 10 milionů korun," řekla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Škodu a opravy chce dopravní podnik nárokovat po viníkovi havárie. S velkou pravděpodobností tedy po firmě, která nad Metrem prováděla výkopové práce.

František Nyklas/ nor, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Metro

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz