Medvěd

Lidé jsou proti odstřelu medvěda! Petice už mají tisíce podpisů

Rozhodnutí Zlínského kraje odstřelit medvěda, který se pohybuje na Valašsku, mnoho lidí pobouřilo. Na internetu proto vznikají petice, které mají zabití šelmy zabránit. Podle ochránců přírody se už ozvaly i zoologické zahrady, které by zvíře minimálně po dobu karantény přijaly.

Za více než měsíční putování nachodil medvěd po Valašsku stovky kilometrů. Objevil se na mnoha místech, jenomže v posledních dvou týdnech začal stále častěji zabíjet ovce a další zvířata. Odchytová klec přivezená ze Slovenska je stále prázdná, proto vedení kraje rozhodlo o jeho odstřelu.

"My vlastně nevíme, co bychom s tím medvědem dál dělali. Toto je důvod, proč je zahájeno řízení o odstřelu," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Takto razantní řešení ale mnohé překvapilo. Na internetu proto vznikají petice za to, aby byl medvěd odchycen. Jednu má dostat na stůl zlínský hejtman, jinou zase Senát. Údajnou laxnost kraje mnozí kritizují.

Související obsah

"Vyjde prohlášení, že o medvěda nemá nikdo zájem, ale spíš to vyplývá z nečinnosti pracovníků na Odboru životního prostředí Zlínského kraje, protože se nesnažili ani aktivně nějakou instituci najít," tvrdí Michal Bojda z hnutí Duha.

O medvěda mají údajně zájem dvě zoologické zahrady. Ty by si ho prý ponechaly minimálně po dobu karantény. S nabídkou na jeho uspání už přispěchala další česká zoo.

Petr Zapletal/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz