Domácí

Medvěda hledali u Přerova, on ale opět řádil u Vsetína, zabil 8 ovcí

Medvěd, který se už více než měsíc pohybuje po Valašsku, se měl objevit za hranicemi Olomouckého kraje. Místo toho ale opět napadal domácí zvířata na Vsetínsku. Zabil 8 ovcí.

Starosta obce Hlinsko na Přerovsku byl jedním z těch, kterého včera policie na možný výskyt medvěda upozornila. Viděli ho prý nějací lidé, jak si pochutnává u silnice poblíž nedaleké obce Bezuchov na jablkách. Na Přerovsku se ale nenašel jediný svědek, který by medvěda viděl na vlastní oči.

Mezitím co se hledaly stopy medvěda za hranicemi kraje, šelma znovu udeřila, a to u Vsetína. Mezi městskými částmi Vsetína Semetín a Janišov. Zabil a roztrhal 8 ovcí, pak se ještě stačil vloupat do chlívku a zranit berana.

Medvěd se však stále ne a ne nechat lapit do odchytové klece, kterou minulý týden nastražili starostové z Valašska. Proti jeho zamýšlenému odstřelu, který prosazuje vedení Zlínského kraje, vzniklo několik petic. Ty už mají přes jedena dvacet tisíc podpisů.

Související obsah

Medvěda poprvé spatřili na Valašsku přibližně dva měsíce zpátky. Začal tam zabíjet ovce, kozy a rozbíjet úly. Lidé v okolí mají z šelmy strach.

Petr Zapletal/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz