APLIKACE TN.CZ
Domácí

Na Pardubicku vyhořela rybí farma. Škoda je 12 milionů korun

Rybí farmu v Rokytně na Pardubicku v noci zničil požár, který způsobil mnoha-milionovou škodu. Tuny ryb uhynuly kvůli zplodinám z hoření a nedostatku kyslíku. Hasiči se navíc stále nemohou dostat k mnoha kádím.

Hala je rozdělená dvě části - jedné třetině je technologie, v té zbylé jsou kádě s rybami a právě tam začalo v noci hořet. Škoda je předběžně vyčíslená na dvanáct milionů korun. Plameny zachvátily podkroví střechy v délce šedesáti metrů. Krytina se propadla a některé obří nádrže zasypala.

Hasiči se tak nemohou k některým živočichům vůbec dostat, hrozí totiž, že plechy spadnou i na ně. Zásah trval osmi jednotkám celou noc. Saze i kontaminovaná voda při hašení ryby ve většině případů zabila. Kvůli likvidaci ohně musela být odpojená elektřina a rybám se tak navíc nedostávalo i kyslíku.

Podle odhadů může být uvnitř až čtyřicet tun ryb. Jedná se jak o plůdek, tak i o velké kusy. Chovat se tam měli sumečci a úhoři, které se dál prodávaly nejen zákazníkům v České republice, ale i putovaly i do zahraničí.

Související obsah


Spolumajitel firmy tvrdí, že vůbec netuší proč začalo hořet. "Byla to technická závada? Nebo to někdo zapálil?" dohaduje se. Proč ve firmě začalo hořet, nevědí ani sami vyšetřovatelé.

Petr Brzek/mj, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz