Zahraničí

Blondýna střílí zvířata. Svými úlovky se chlubí na instagramu

Blondýna střílí zvířata. Svými úlovky se chlubí na instagramu
Zdroj: Instagram

Třiatřicetiletá televizní moderátorka Larysa Switlyková vyvolala po světě obrovské pohoršení, když na svém profilu na Instagramu zveřejnila fotky, na kterých pózuje s mrtvolami ulovených zvířat. Mnoho z uživatelů sítě označilo její jednání za ohavné.

„Propaguji pouze lov jako koníček,“ hájí se Američanka. Mnoho lidí však považuje její hobby za kruté. Veřejnost nejvíc pobouřila zveřejněním fotek mrtvých ovcí a koz, které ulovila při návštěvě Skotsku. V příspěvku hrdě popisuje, jak skolila kozu 200 yardovým výstřelem.

Fotografii odsoudili nejen uživatelé sociálních sítí, ale i někteří politici a celebrity. Požadovali, aby mladá blondýnka s lovem nebohých zvířat okamžitě přestala.

 

Ve Skotsku dokonce vznikla petice, která vyzývala vládu, aby lov zvířat v zemi nadobro zakázala.

Switlyk je bývalá účetní, která opustila svou práci v New Yorku, aby se mohla naplno věnovat lovu. Na instagramu ji sleduje několik desítek tisíc lidí z celého světa, Američanka dokonce pořádá vlastní lovecké kurzy a výlety.

Na jejím účtu můžeme vidět spoustu fotografií, kde mladá blondýna pózuje s mrtvými zvířaty. Zastřelený bizon, králík, jelen nebo třeba aligátor. "A takhle já "nakupuji" boty!" napsala ke skolenému krokodýlovi.

S každým jejím příspěvkem se objevuje na jejím profilu více a více odsuzujících a nenávistných komentářů. "Jak by se ti líbilo, kdyby tohle někdo dělal tobě?" rozčiluje se uživatelka sociální sítě. "Přestávám věřit v lidstvo," nechápe její jednání další z komentujících.

Američanka neloví jen střelnými zbraněmi. K zabíjení zvířat používá také luk. Zvířata dokáže usmrtit třeba i nožem. Tím naposledy skolila divoké prase.

Křehká žena se na lov vydává v typických maskáčích. Kdybyste moderátorku americké TV show potkali na ulici v civilu, rozhodně byste jí takovýto koníček netipovali…

Minulý týden Switlyková zveřejnila fotku, na které pózuje vedle hydroplánu. "Odlétám na další lovecké dobrodružství," chlubila se. "Není nic lepšího, než se na chvíli odpojit od sociálních médií a splynout s přírodou. Doufám, že poskytnu dostatek času a prostoru lidem, kteří mi ve zprávách za můj koníček vyhrožují smrtí, místo, aby si o lovu a ochraně zvířat raději něco přečetli…"

mj, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz