Domácí

Tragédie! Známý vinař Váňa (46) zemřel přímo mezi sudy s vínem

Tragédie! Známý vinař Váňa (46) zemřel přímo mezi sudy s vínem
Zdroj: České vinařství Chrámce

V pátek 26. října tragicky zemřel český výrobce vína a spolumajitel vinařství Chrámce František Moše Váňa. Pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhličitým, který produkuje kvasící víno.

"České vinařství Chrámce s.r.o. sděluje smutnou zprávu, že dne 26. 10. 2018 nečekaně opustil svět vinař a výrobce košer vín František Váňa, syn vinaře Ivana Váni," napsala společnost Chrámce na svých stránkách.

Podle informací deníku Blesk měl František Váňa spadnout do kádě při odebírání vzorků. Když se dlouho nevracel, hledala ho jeho kolegyně, která ho našla v jedné z kádí. "Pokoušela se ho s kolegy vytáhnout, ale nepodařilo se jim to. Vyprostili ho až hasiči. Ti ho pak oživovali, bohužel marně," uvedla pro Blesk mluvčí policie Ludmila Světláková.

Související obsah

Do kádě měl spadnout zřejmě poté, co se nadýchal oxidu uhličitého. "Nahýbal se nad kádí, spadl a otrávil se plynem z kvasícího červeného rmutu," napsal podle Blesku jeden z Váňových blízkých. Policejní mluvčí uvedla, že okolnosti smrti určí pitva. 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz