Střelba

Po střelbě v synagoze 11 mrtvých! Střelec může dostat trest smrti

Do plné synagogy v americkém Pittsburghu, kde zrovna probíhala sobotní židovská bohoslužba, vtrhnul střelec. Na místo okamžitě dorazila policie, i na tu však začal muž střílet. Zatím se mluví o jedenácti mrtvých. 46letý podezřelý běloch se už podle BNO News vzdal a byl vzat do vazby.

Záchranné složky dorazily do synagogy Tree of Life v 10 hodin místního času (16:00 našeho času). Policisté v místě zásahu museli použít své služební vozy jako štíty, protože i po nich střelec zahájil střelbu.

Muž podle server Russia Today křičel protižidovská hesla. "Všichni Židé musí zemřít! Nezaslouží si žít!" citoval web útočníka, který střílel poloautomatickou puškou typu AR-15. U sebe měl i několik pistolí Glock a podle místních zdrojů umístil do synagogy také výbušninu.

Agent FBI Bob Jones řekl, že střelec nemá kriminální minulost a že s největší pravděpodobností jednal na vlastní pěst. Při masakru použil pušku a tři pistole.

Detaily dramatického zásahu sledovala americká média skrze policejní rádio. "Čtyři mrtví v atriu," znělo z vysílačky. "Mám jednoho přeživšího," ozval se další policista. Hlídky na místě už si musely zavolat i o posilu, dorazily jednotky rychlého nasazení (SWAT).

Podle místních médií by zemřelo nejméně jedenáct lidí. Tři policisté měli být postřelení, zraněných je prý mnoho.

Podle příspěvků na twitteru byl střelcem jistý Robert Bowers (46), který sympatizoval s nacisty, obdivoval Hitlera a věřil, že amerického prezidenta Donalda Trumpa ovládají Židé.

Synagoga je v těsné blízkosti dětské nemocnice. Podle dostupných informací se ale střelec soustředil jen na útok proti místním Židům.

"Je to jeden z nejhorších zločinů, jaký jsem viděl. Je to velmi zlé," řek novinářům šéf bezpečnostního odboru Wendell Hissrich. Podle ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse může střelec dostat trest smrti. Jeho úřad bude požadovat obvinění ze zločinů z nenávisti a dalších trestných činů.
 

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz