Mince

Frontu na mince musí regulovat. Na všechny se nedostane

Frontu na mince musí regulovat. Na všechny se nedostane
Zdroj: TN.cz

O mince s Masarykem, Benešem a Štefánikem je takový zájem, že pracovníci České národní banky (ČNB) nestíhají zákazníky obsloužit v době otevírací doby. Proto začali regulovat frontu lidí, kteří na mince čekají. V Hradci Králové a Praze už se do ní nemohou další zájemci řadit.

ČNB už pro dnešek na některých distribučních místech ukončila frontu na výměnu dvacetikorunových mincí s portréty T. G. Masaryka, E. Beneše a M. R. Štefánika. Ve 12:15 už se další lidé nemohli řadit do fronty před ČNB v Hradci Králové, ve 13:30 také v Praze.

Banka ujistila, že v úterý a další dny budou znovu mince k dispozici. Pokud tak nezískáte mince v pondělí, nemusíte zoufat, možnost si frontu vystát ještě budete mít. I v dalších dnech bude ČNB informovat o tom, kam už byste pro mince vyráželi zbytečně. Stačí sledovat její facebook.

ČNB ale upozorňuje, že není jasné, jak dlouho ještě bude mince vydávat. "Dobu, po kterou budou mince ještě k dispozici, ale nelze předem odhadnout. Závisí to na počtu zájemců a rychlosti, s jakou je bude ČNB schopna odbavova," sdělila mluvčí ČNB Markéta Fišerová.

Související obsah

Mince s Masarykem, Benešem a Štefánikem začala banka vydávat ve středu 24. října. Od každé sady si nechala vytvořit 200 tisíc kusů, dohromady jde tedy do oběhu 600 tisíc kusů. V pondělí ráno bylo vyměněno přes polovinu z celkového nákladu.

Dvacetikoruny s portréty tvůrců ČSR jsou takzvanými příležitostnými oběžnými mincemi. ČNB je vydává u příležitosti významného jubilea 100 let Československa pro veřejnost, proto jsou ve vyšším nákladu než pamětní mince. Pokud se na vás nedostane teď, máte i tak šanci je získat. Jak, zjistíte zde.

Podívejte se na rozhovor s mluvčí ČNB o unikátních mincích:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz