Vojáci

Vojáci se v baru porvali, napadli i policistu! Kvůli urážce padlých

Bitku příslušníků armády vyšetřuje policie v Sezimově Ústí. Vojáky, kteří se vrátili ze zahraniční mise v Afghánistánu, měl na diskotéce jeden z návštěvníků nazvat žoldáky. Když přijela policie, napadl jeden z vojáků i zasahujícího policistu. Na místo pak dorazila vojenská policie. Kriminalisté už jednoho z vojáků stíhají za násilí proti úřední osobě.

Incident se odehrál na diskotéce v Sezimově Ústí. Jeden z vojáků měl nejprve napadnout jednoho z hostů. Konflikt se pak snažila uklidnit ochranka diskotéky, která také utržila několik ran. Strkanice ale gradovala, a tak dorazili městští strážníci.

Hned po nich přijela i hlídka státní policie ze Sezimova Ústí. Pak musela dorazit ještě jedna hlídka z Tábora. "Poprali se tu vojáci a byla tady vojenská policie," popsal jeden ze svědků.

Největší rvačka se pak odehrála venku před diskotékou, kdy jeden z vojáků napadl zasahujícího policistu. "Vojáků tam asi bylo víc než jeden, potom tam vznikla nějaká potyčka a pak se venku asi poprali s policajtama," uvedl pracovník diskotéky.

"Policií České republiky byl zadržen příslušník ozbrojených sil pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě," potvrdila mluvčí vojenské policie Nikola Hájková. Co přesně vojákovi hrozí a zda bude postaven mimo službu, nechce zatím armáda komentovat.

Související obsah

Veškerých komentářů se zdržela i státní policie, která případ předala policii vojenské. "Nemůžeme uvádět žádné bližší konkrétní informace," informoval mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Potyčku měla odstartovat poznámka jednoho z hostů směrem k vojákům. Ti se tři dny předtím vrátili z mise v Afghánistánu a na diskotéku údajně přišli zapít své padlé kamarády. Jeden z hostů je ale údajně začal nevybíravě vracet zpátky do země zmítané válečným konfliktem. Svoji roli v celém případu sehrál i alkohol.

Michaela Klárová/epa, TN.cz

K tématu Vojáci

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz