Domácí

Extrémní teploty v Česku! Meteorolog vysvětlil změnu počasí

Oproti předchozím dnům, kdy lidé vytahovali zimní kabáty a čepice, si užíváme teplé počasí. Na některých místech republiky se teploty vyšplhaly i na 20 °C. Důvodem je především teplá fronta, která se drží nad východní Evropou. Teploty do 18 °C by mohly vydržet až do příštího týdne.

Počasí je letos velmi proměnlivé. V pondělí se teploty pohybovaly kolem 12 stupňů, na většině území byly mlhy a srážky. Udeřil také silný vítr, který na některých místech dosahoval v nárazech až 126 km/h. Úterý však přineslo vyšší teploty, které dosahovaly až 20 °C.

O víkendu se přes Evropu přehnala studená fronta, která do západní Evropy přinesla arktický vzduch. Například v Toulouse ve Francii v úterý naměřili 3 °C, v Barceloně ve Španělsku 8 °C.

Související obsah

Nad východní Evropou se však drží teplé jihovýchodní proudění, díky tomu se v České republice objevily opět příjemné teploty. "Východní Evropa zažila teplotní skok nahoru. Budapešť dnes hlásí 25 °C," řekla pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Vyšších teplot si budeme užívat až do příštího týdne. "Zítra přijde mírné ochlazení, teplé počasí vydrží do příštího úterý," doplnila Honsová.


Tento týden nás čekají denní teploty od 10 do 18 °C, noční teploty od 12 do 0 °C. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bychom měli očekávat i déšť od čtvrtka do soboty, poté srážky začnou ubývat.

reg, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz