Nehoda

Černá středa na českých silnicích: 6 mrtvých během jednoho dne

Středa 31.10. se stala velmi černým dnem. Čtyři tragické nehody se udály během dneška na území České republiky. Zemřelo během nich 6 lidí.

Vážná dopravní nehoda se smrtelným zraněním se stala ve středu večer na Praze 5 ve Strakonické ulici. Na místě zasahují policisté i záchranáři. Ulice je neprůjezdná.

V Praze 5 na Strakonické ulici ve směru do centra zasahuje policie u vážné dopravní nehody. Nehoda se stala ve směru do centra, policie celou ulici uzavřela. "Osobní automobil srazil chodce, ten bohužel zraněním na místě podlehl. Dechová zkouška vyloučila u řidiče požití alkoholu před jízdou. Policie je na místě a nehodu vyšetřuje,“ sdělil tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk. Provoz byl obnoven kolem půl sedmé večer.

"Už z telefonu oznamovatele bylo zřejmé, že stav muže je velmi vážný. Operátorka s přítomnými ihned zahájila telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci. V té pokračovali i záchranáři, když dorazili na místo, bohužel se jim však nepodařilo muže zachránit.“ informovala mluvčí pražské Záchranné služby Jana Poštová.Další tragická nehoda se stala v podobný čas na Karlovarsku. Při nehodě na silnici I/6 u odbočky na město Žlutice zemřeli dva lidé. Místo nehody je uzavřeno, policie auta odklání na objízdné trasy.

Nehoda se stala před pátou hodinou večerní. Právě probíhá vyšetřování nehody, doprava je odkloněna po objízdné trase. Na místě je policie i záchranná služba. „Nehoda nákladního a osobního si vyžádala dva lidské životy, doprava je prozatím řízena kyvadlově,“ řekla redakci policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Dvě tragické nehody vyšetřovali od dopoledne jihočeští policisté. Brzy ráno srazilo auto nedaleko Bavorovic chodce, který mu údajně vběhl pod auto. Jeho totožnost zatím policie nezná. Kolem 11. hodiny se čelně srazila dvě auta na Písecku. Dva lidé zemřeli.

Tragická nehoda na jihu Čech: 

Bylo kolem půl šesté ráno, když řidič zaregistroval silnou ránu do auta. Náraz přišel podle policie zprava. "Řidič osobního vozidla nestačil včas zareagovat a došlo ke střetu s chodcem. Následky jsou velmi tragické. Chodec utrpěl těžké zranění, kterému na místě podlehl," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Muž podle policie vběhl pod auto, předtím ale musel překonat svodidla. Co u silnice nedaleko Českých Budějovic dělal, je záhadou. Podél ní totiž vede velmi prudký sráz a místo lemuje už zmíněné více než půl kilometru dlouhé svodidlo.

Proč se muž pohyboval právě tady, tak není vůbec jasné. Široko daleko navíc není žádné obydlí, nejbližší obec je od místa tragédie vzdálená několik kilometrů. Policie navíc stále nezná totožnost mrtvého muže, neměl u sebe žádné doklady. Řidič, který muže srazil, utrpěl šok.

Související obsah

Další nehoda se stala nedaleko Zlivic na Písecku. Řidič zřejmě nezvládl řízení, najel na krajnici a poté se v protisměru srazil s jiným autem. V něm jeli dva starší lidé, kteří na místě zemřeli. Řidič a dva spolujezdci se těžce zranili, záchranáři je převezli do nemocnice.

Michaela Klárová/epa/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz