Chlapec

Proč Robert mlčí o svém zmizení? Strach, špatný zážitek, tuší expert

Proč Robert mlčí o svém zmizení? Strach, špatný zážitek, tuší expert
Zdroj: TN.cz

Robert (13) z Chebska, který zmizel na osm dní, může někoho krýt! Dětský psycholog Václav Mertin pro TN.cz rozebral, proč děti o svém útěku mlčí.

Proč nechce Robert říct, kde byl? Podle dětského psychologa Václava Mertina obecně existuje několik důvodů. "Dítě má pocit, že nemůže prozradit toho, kdo mu třeba pomohl, leckdy skutečně může zažít něco nepříjemného, o čem nerado vykládá. Někdy mu může být trapně, že se nechalo chytit," vysvětlil odborník s více než pětatřicetiletou psychologickou praxí.

Související obsah

Děti utíkají z domova, když se ocitnou v nějaké pro ně nepřijatelné situaci a neumí ji řešit jinak než útěkem, vysvětluje Mertin. "Může se jednat o špatné známky, konflikt s rodiči, pěstouny, nesplněné přání. Dítě vidí svět černobíle, takže když není po jeho, zoufale pláče, vzteká se, uráží se, a taky utíká od toho, kdo situaci způsobil," přiblížil psycholog.


Mezi chlapcovými rodiči, kteří spolu nežijí, jsou velké spory. Robertův otec na svém facebooku napsal, že chlapce celou dobu držela matka doma. Prohlášení pak ale muž stáhl a později přiznal, že šlo o "úlet". Chlapcova matka, která žije se svým přítelem a u níž bydlí i Robert, zase uvedla, že se otec o syna vůbec nestaral. Redakce TN.cz se matku chlapce pokusila kontaktovat, ale neúspěšně.

Související obsah

Třináctiletý Robert zmizel z domova 19. října. Do hledání se zapojili čeští a němečtí policisté, stejně tak jako desítky dobrovolníků. V sobotu 27. října, po osmi dlouhých dnech, pak našla chlapce jeho matka doma. Policie případ dále řeší.

Podívejte se reportáž televize Nova o nalezení chlapce:


 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz