Drogy

Cizinci platili za drogy falešnými bankovkami. Koupili jedlou sodu

Cizinci platili za drogy falešnými bankovkami. Koupili jedlou sodu
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Dva cizinci si chtěli v Chebu koupit drogy a střelné zbraně. Kontaktovali dva dealery, kteří jim slíbili 20 gramů pervitinu za 550 eur. Místo drog ale cizinci dostali jedlou sodu. Nemají ale překupníkům co vyčítat, ti zase dostali falešné bankovky.

Policisté začali případ řešit poté, co se falešné bankovky objevily v oběhu v několika chebských provozovnách. Zjistili, že zřejmě pochází od 19letého muže a 27leté ženy, kteří z ciziny do Česka přijeli sehnat drogy a pistole.

"V podvečer 28. října se měli nakontaktovat na dva muže, kteří jim přislíbili dodání 20 gramů pervitinu za 550 eur," uvedla policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Místo drog ale dvojice dostala 20 gramů jedlé krystalické sody.

Jenže ani oni nebyli při obchodu dvakrát poctiví. Za domnělé drogy zaplatili 11 padělky bankovek v nominální hodnotě 50 eur, které byly stejné série i stejného sériového čísla. Kriminalisté už zahájili trestní stíhání cizinců a podali návrh na vzetí do vazby.

Související obsah

"Na případu spolupracujeme s policisty ze Spolkové republiky Německo, kde bylo zjištěno, že cizinci jsou u nich prověřování pro padělání peněz," doplnila Böhmová. V případě odsouzení hrozí cizincům tři až osm let vězení.

epa, TN.cz

K tématu Drogy

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz