Pes

Pes prokousl dítěti lebku! "Denně na to myslím," řekl majitel soudu

Přerovský okresní soud začal řešit případ tragického úmrtí dítěte. Roční chlapec loni před Silvestrem nepřežil útok agresivního psa. Neštěstí se stalo v bytě na sídlišti Předměstí.

"Na tragédii už téměř rok denně myslím a moc mě mrzí, co se stalo," řekl ve čtvrtek u soudu zničený 30letý majitel psa. Právě jeho zvíře podle obžaloby zaútočilo na teprve ročního chlapečka.

"Pes nebyl dostatečným způsobem cvičen a v důsledku toho došlo k jeho útoku na nezletilého poškozeného a k fatálnímu následku," uvedl státní zástupce David Pivoda.

Hoch si podle obžaloby hrál v obývacím pokoji se psem. Majitel zvířete chtěl jít údajně na balkón a přestal na ně dohlížet. V tu chvíli měl pes chlapci prokousnout lebku.

Důvody agresivního chování zvířete bylo zřejmě píchání do očí a tahání za ocas. Dítěti v tom nezabránil majitel psa ani další dva příbuzní, kteří byli v bytě.

"Byl vypracován odborný posudek z odvětví sportovní a služební kynologie a na základě provedených důkazů byla vyvozena trestní zodpovědnost pouze u této osoby," doplnil Pivoda. Majiteli psa teď hrozí až šestileté vězení, pes skončil v útulku.

Související obsah

Podobné útoky nejsou výjimečné, byť většinou nekončí smrtí. Napadení ve Lhotě na Pardubicku odnesl těžkým zraněním teprve tříletý chlapec. Ještě o rok mladší dítě skončilo s prokousnutým obličejem před dvěma lety v Habartově na Sokolovsku.

Těžkým zraněním skončil útok rozzuřeného psa na tříleté dítě i loni v Karviné. U soudu nejspíš skončí i letošní případ ze Zlína. V místní části Kudlov zaútočili dva psi na ženu, která tam jen procházela. Pomoct jí museli lidé z okolních domů, přesto vážně zraněná skončila v nemocnici.

Petr Zapletal/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz