řidič

Kamioňák, který přežil pád mostu, už znovu řídí: "Byl to špatný sen!"

Kamioňák, který přežil pád mostu, už znovu řídí: "Byl to špatný sen!"
Zdroj: TV Nova

Řidič kamionu, který přežil pád mostu v italském Janově, znovu usedl za volant. Martin Kučera dostal na svou první cestu zbrusu nový kamion a vydá se do Nizozemska. Na práci se těší a obavy nemá ani z toho, že by měl jet znovu do Itálie.

Kučera od nehody, která se stala před 79 dny, neřídil. Už se prý ale nemohl dočkat, až zase usedne za volant svého kamionu a vydá se na cestu. O tom, že by už nebyl profesionálním řidičem, nepřemýšlel. Informuje o tom portál idnes.cz.

"Chvilku bude trvat, než si člověk znovu zvykne na ten režim. Tři měsíce jsem se válel doma a nemohl nic dělat, všechno mi zakazovali, abych si ještě něco neudělal," prohlásil s tím, že ho ještě trochu bolí zlomená žebra, ale při řízení mu to vadit nebude.

Na první cestu pojede už příští týden Kučera v novém kamionu, který od firmy dostal, do Nizozemska. "To znamená jízdy přes Německo a Belgii," popsal. Nebrání se prý ani cesě do Itálie. "Obavu nemám. Když mě tam pošlou, tak tam pojedu, stejně nebudu mít na výběr," směje se.

Na pád mostu, při kterém zemřelo 43 lidí, si prý občas vzpomene, nijak zvlášť nad ním ale nepřemýšlí. "Připadá mi to spíš jako špatný sen, než že bych z toho měl noční můry. Ale člověk nikdy neví, třeba až vyrazím a přijedu před most, dostanu blok a zůstanu tam stát," uzavřel řidič.

 

Související obsah

Český řidič kamionu vyvázl z neštěstí s pěti zlomenými žebry a pohmožděnými plícemi. Už dříve uvedl, že měl při nehodě velké štěstí, za zázrak to ale nepovažuje. Náklad stáhl jeho kamion z mostu po návěsu, což zmírnilo pád. Přes Janov jel poprvé, vedla ho tam navigace.

Morandiho most v Janově se zřítil 14. srpna krátce před polednem. Auta se zřítila z výšky 45 metrů, zemřelo 43 lidí. Vyšetřovací komise ministerstva dopravy došla k závěru, že provozovatel nezajistil bezpečnost mostu. Nepodnikl dostatek opatření, aby k neštěstí nedošlo, přestože měl varovné signály.

Podívejte se na rozhovor s Kučerou po propuštění z nemocnice:

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz