Domácí

Přibývá lidí sražených vlakem. Riskují život při přecházení kolejí

Policisté na jižní Moravě v pondělí ráno začali s kontrolami nádraží. Zaměřili se na cestující, kteří přecházejí koleje. Počet lidí, které srazí vlak, prudce roste a přednostové stanic potvrzují, že cestující zbytečně riskují život.

V pondělí ráno začali policisté obcházet brněnské hlavní nádraží. První cestující vstoupil do kolejiště přímo před uniformovanou hlídkou a nejspíš ho vůbec nenapadlo, že tím porušuje nějaké předpisy. "Jde o porušení zákona o drahách, za což hrozí pokuta až deset tisíc korun," uvedl pro TV Nova mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Policisté takto kontrolují nádraží po celé Jižní Moravě. Počty sražených totiž přibývají a přednostové stanic potvrzují, že někteří cestující jsou nepoučitelní.

Související obsah

"Je to velký dlouholetý problém, naši cestující nejsou disciplinovaní a myslí si, že budou rychlejší než vlak," řekl přednosta stanice Brno - hlavní nádraží Martin Vejmělka. Jen za prvních deset měsíců tohoto roku zemřeli na jihu Moravy čtyři lidé, kteří přecházeli koleje a neodhadli rychlost vlaku.

Josef Svoboda, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz