Pověra

Hrůzná pověra děsí mámy! Děti neberte na hřbitov, budete litovat

Hrůzná pověra děsí mámy! Děti neberte na hřbitov, budete litovat
Zdroj: Getty Images

Máme za sebou dušičkový víkend a statisíce lidí se vydaly na hřbitov, aby si připomněly zesnulé. Některé maminky ale řešily dilema - říká se totiž, že malé děti by na hřbitovy chodit neměly. Jinak se stane něco zlého!

Zatímco jedny maminky berou svá dítka na hřbitov odmalička, jiné se mu vyhýbají jako čert kříži. A důvod? Jsou zkrátka pověrčivě a nechtějí nic riskovat. Děti do jednoho roku totiž podle našich babiček na hřbitově nemají co dělat.

Říká se totiž, že mrtví vábí děti k sobě a mohly by zemřít. Jiná pověra zase tvrdí, že děti vidí a cítí duchy. Duše zemřelých, které nenašly klid, by pak mohly do dětí proniknout. Mrtvé duše si mohou děti přinést s sebou domů a ty je pak straší.

Že takové mrtvé duše na hřbitovech skutečně jsou, dokládají některé maminky logickými argumenty. "Všeobecně se tvrdí, že duše zemřelého, který nenašel klid, se nachází tam, kde ten dotyčný zemřel, nikoli tam, kde pohřben. Jen snad za dávných dob se při založení hřbitova na tom místě provedla vražda člověka, aby jeho duch ten hřbitov ochraňoval," píše se v diskuzi na webu Moje těhotenství.

Související obsah

Podle některých jsou děti obecně velmi citlivé na vnímání nadpřirozena. Jsou prý napojeny na nejrůznější typy energie a negativní energie, která je na hřbitově přítomna, by se jim mohla mstít za narušení klidu.

"Zní to asi směšně, ale věřím těmto věcem. Bohatě postačí jako ochrana červená stužka na zápěstí miminka," radí jedna z maminek. Abyste měli úplnou jistotu, že je vaše dítě před duchy chráněno, namočte stužku do svěcené vody.

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: V našem domě bydlí duch. Nechce mě tam!
VÁŠ PŘÍBĚH: Dvakrát jsem potratila - kvůli geopatogenním zónám

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz