Zátah

Poštovní dodávky plné nelegálních cigaret! Celníci rozbili gang

Zátah proti gangu, který měl v severních Čechách vyrábět falešné cigarety, provedlo Generální ředitelství cel. Část výroby zpracování a třídění tabáku probíhalo v jednom areálu ve Cvikově, kde celníci s policíí a hasiči zabavili průmyslovou výrobní linku. K vyvážení kuřiva z areálu používal gang dodávky České pošty.

Pečlivě utajovaná razie Generálního ředitelství cel probíhala několik dní v areálu na okraji Cvikova. Tam měl gang zajišťovat jen část výroby a to přípravu tabáku. A nešlo o žádnou malovýrobu.

"Údajně se tam měl dovážet nějaký nelegální tabák a mělo se to tady sušit," uvedl cvikovský starosta Jaroslav Švehla. Celníci už mají zřejmě podchycená i místa, kde se pak výroba cigaret dokončovala.

"Celní správa prověřovala daňovou trestnou činnost na několika místech v rámci severních Čech. Nebudeme sdělovat bližší podrobnosti," řekla stručně mluvčí celníků Hana Prudičová.

Sdílnější byl státní zástupce Miroslav Mareš. "Policejní orgány provedly domovní a nebytové prohlídky, zaměřené na odhalení nelegální výrobny cigaret. Mohu potvrdit, že ten zásah byl úspěšný a byla nalezena výrobní linka na průmyslovou výrobu cigaret," informoval.

Související obsah

Jen sušárna a třídírna tabáku byly tak velké, že se měly odvážet v několika kamionech. Aby byla výroba nelegálního tabáku co nejméně nápadná, používal gang k transportu tabáku auta, která vypadala úplně stejně jako vozy České pošty.

Podle informací TV Nova by mělo jít opravdu o auta České pošty, jen vyřazená z provozu. "Pokud se prokáže, že ta auta České pošty byla zneužita, tak stejně jako v minulosti budeme zvažovat další právní kroky," komentoval vše mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

pez, Ivan Berka, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz