Španělsko

Kam s ním? Španělská vláda řeší, kde pohřbít diktátora

Kam s ním? Španělská vláda řeší, kde pohřbít diktátora
Zdroj: Profimedia

Kam s Francovým tělem? Pozůstatky španělského diktátora, které mají být exhumovány z jeho hrobky v Údolí padlých, má jeho rodina v plánu přesunout do katedrály La Almudena v centru Madridu. Vláda ji v tom chce ale zabránit.

Španělští politici chtějí prosadit právní úpravu, která by rodině španělského diktátora Francisca Franca zamezila pohřbít jeho tělo nejen v madridské katedrále, ale rovněž na kterémkoliv jiném veřejném místě.


“Pokud budeme nuceni přemístit tělo z Údolí padlých, tak jej pohřbíme v katedrále La Almudena, kde spočívá i Francova dcera Carmen Polo,“ uvedli již dříve podle španělského zpravodajského portálu El País Francovi příbuzní. Do katedrály každoročně zamíří tisíce turistů. Mohla by se tak stát i místem setkávání frankistů.

Související obsah


Francisco Franco vládl Španělsku od roku 1936 do roku 1973, zemřel v roce 1975 na srdeční selhání. Po smrti byl pohřbený v bazilice v Údolí padlých. V Údolí padlých se nachází pozůstatky více než 33 tisíc obětí španělské občanské války z let 1936 až 1938. Mezi mrtvými jsou jak frankisté, tak republikáni.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz