Krimi

Cizincům za vraždu v autobuse hrozí až 20 let. Promluvili i svědci

Městský soud v Praze pokračuje v projednávání případu smrtelného útoku v autobuse městské hromadné dopravy. Dva cizinci tam podle obžaloby zbili cestujícího, který později na následky zranění zemřel.

U soudu dnes vypovídal znalec, který hodnotil zranění napadeného muže, který později zemřel. A pak také matka poškozeného, která přiznala, že její syn měl problémy s alkoholem a v době incidentu byl zřejmě opilý. To byli ale i oba obžalovaní.

Líčení pak bylo odročeno na prosinec, kdy by mohl padnout rozsudek. Případ se stal 13. března, když spolu Olegs Lukjanovs a jeho zeď Antons Maslaks cestovali autobusem z Radotína na pražský Smíchov. Po cestě se starší z mužů - dnes dvaačtyřicetiletý Lukjanovs - pohádal s jednapadesátiletým cestujícím.

Hádka se vyhrotila až do rvačky, při které cestující vytáhl plynovou pistoli a vystřelil. Lukjanovs utrpěl lehké zranění, zbraň ale muži sebral a několika ranami ho uzemnil. Navíc mu přispěchal na pomoc jeho zeď Maslaks a už v podstatě bezvládného cestujícího ještě dorazil.

Související obsah

I svědci se u soudu shodli na tom, že zejména jednání Maslakse bylo naprosto zbytečné. Cizinci po rvačce autobus opustili a zraněnému nepomohli. Muž skončil v nemocnici a po několika měsících na následky zranění zemřel.

Dvojici z autobusu policisté dopadli den po útoku na ubytovně. Obvinění původně z ublížení na zdraví se později změnilo na vraždu. Lukjanovsovi hrozí až 18 let vězení, Maslaksovi dokonce 20 let.
 

Ondřej Špalek, sei, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz