Střelba

Masakr v baru má na svědomí bývalý mariňák. Zastřelil 12 lidí!

Bývalý americký mariňák začal střílet ve středu před půlnocí místního času v baru a nočním klubu ve městě Thousand Oaks na předměstí Los Angeles. Při střelbě zabil 12 lidí, další jsou zraněni. Třináctým mrtvým je samotný střelec.

Útočník identifikovaný jako někdejší voják Ian David Long začal střílet ve středu večer okolo půl dvanácté místního času (půl deváté ráno českého) v podniku Borderline Bar & Grill.

Policisté nejprve uvedli, že bylo zraněno šest lidí. Později zvýšili počet zraněných na 11. Stanice NBC uvedla, že jedenáct lidí při útoku zahynulo.

CNN upřesnila, že zemřelo 12 lidí, jedenáct uvnitř klubu a zástupce šerifa, který byl na místě první a šel prověřit hlášení o střelbě. Třináctým mrtvým je střelec, jehož tělo bylo nalezeno uvnitř baru. Jaký byl střelcův motiv či zda útok souvisel s terorismem, není jasné.

Další lidé jsou zraněni. Podle šerifa byla zhruba desítka zraněných uvnitř klubu, další se dostali ven a sami vyhledali lékařskou péči.

Svědek John Hedge viděl, jak pachatel hodil před vchod restaurace kouřový granát, pak střelil strážného. "Byl jsem u vstupních dveří, mluvil jsem se svým nevlastním tátou. Pak jsem slyšel velké rány: bum, bum, bum. Byly asi tři nebo čtyři, skočil jsem na zem. Podíval jsem se a strážný byl postřelený, nebo mrtvý. Ležel na zemi. Útočník házel všude kouřové granáty," popsal Hedge stanici ABC.

Související obsah


Osmadvacetiletý Long, který v minulosti sloužil u námořní pěchoty, střílel z legálně zakoupené pistole ráže .45, kterou měl vybavenou rozšířeným zásobníkem. Podle šerifa vše ukazuje na to, že si své oběti vybíral náhodně. Šerif uvedl, že jeho úřad má Longa v evidenci. V dubnu u něj zástupci šerifa zasahovali, neboť byl agresivní a choval se iracionálně. V záznamech je Long uveden také jako účastník dopravní nehody a oběť jistého sporu v baru.
 

Většina obětí budou zřejmě mladí lidé. Klub je totiž oblíbený mezi studenty vysokých škol a zrovna v době útoku se v klubu konala jedna akce zaměřená na vysokoškoláky.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz