Valašsko

Medvěd z Valašska je vychytralý. Takhle přelstil odchytový tým

Hon na medvěda, který se už dva měsíce potuluje Valašskem, je stále neúspěšný. Šanci tak zatím nedostal ani odborník s narkotizační puškou. Podle plánu by měl zvíře uspat a poté by mělo být převezeno.

Medvěd, který už zabil přes čtyři desítky zvířat, většinou ovcí, stále uniká. Naposledy dal o sobě vědět v noci na úterý, kdy se vloupal do chléva. Majitel přišel po jeho nezvané návštěvě o 5 ovcí. 

Dva členové odchytové týmu potom na medvěda číhali celou noc v okolí jeho posledního útoku. Dokonce pro něho nachystali i několik mrtvých zvířat. Huňáč ale naservírovanou hostinu odmítl a zmizel neznámo kam. Přitom v předchozích případech se ke chlévům vracel, většinou hned příští noc.

Tým, který chce medvěda odchytit, je tak znovu na začátku. Nikdo ho nezahlédl ani včera. Proto se prochází lesy a hledají se jeho stopy.

Související obsah

"Přímá imobilizace pomocí narkotické pušky je spíše náhodná. Protože dostat se k tomu divokému zvířeti je opravdu velká náhoda," popsal veterinář Lukáš Pavlačík.

Proto stále platí, že větší šanci má odchytová klec. V jejím okolí jsou nainstalované fotopasti. Ty už zvěčnily nejrůznější zvířata, jak se kolem ní pohybují. Medvěd se jim, stejně jako kleci, ale dál vyhýbá. Nejčastějším návštěvníkem je kočka, která si do odchytového zařízení přišla na něco dobrého už podruhé.

Expert na uspávání zvířat se pokusí chytit medvěda. Podívejte se na reportáž TV Nova:

mom/Petr Zapletal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz