Požár

Sever Kalifornie zachvátil velký požár. Plameny zničily celé město

Desetitisíce lidí utíkají před rozsáhlým lesním požárem v Kalifornii. Oheň už zachvátil plochu o velikosti 69 kilometrů čtverečních. Plameny úplně zničily město Paradise. Při boji s požárem se zranili nejméně dva hasiči. Plameny zranili také několik civilistů.

Požár se rozhořel kolem čtvrté hodiny ranní místního času na severu Kalifornie. Úřady nařídily evakuaci města Paradise, které leží přibližně 300 kilometrů od San Franciska a žije v něm 27 000 lidí.

"Situace je extrémně nebezpečná, všude je spousta kouře, tma, devastace. Hoří doslova celé město. Vypadá to, že oheň přišel z východů a přes město pokračuje dále na západ," řekl médiím policista Mark Bass, který byl vyslán na místo, aby zhodnotil situaci.

Podle náčelníka hasičů okresu Butte Darrena Reada byli při boji s ohněm na severu Kalifornie zraněni dva hasiči. Lékaři museli ošetřit i několik obyvatel města. Podle Reada byly plameny zachváceny tisíce domů.

Související obsah

S ohněm bojují desítky hasičů z celého státu Kalifornie. Situaci ale jim i záchranářům komplikuje dopravní kolaps. Ten nastal poté, co byla vyhlášena evakuace.

Oheň se zatím nepodařilo dostat pod kontrolu. Rychle se blíží k městu Chico, kde žije před 80 tisíc lidí.

vbo, Háta Sassmanová, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz