Bitcoin

Lidem chodí podvodné maily. Mají zaplatit tisíce korun v bitcoinech

Policie a zlínská radnice varují obyvatele města, aby neodpovídali na podvodné emaily. Mají totiž jediný cíl - vytáhnout z lidí peníze za různé fiktivní služby. Zaplatit podvodníci požadují většinou v bitcoinech.

Na policii i zlínský magistrát se v těchto dnech obracejí obyvatelé města, kteří se stali dlužníky. Alespoň podle mailů, které zaplavují jejich emailové schránky. Ve skutečnosti je to ale dobře promyšlený podvod.

"Lidé, kteří je rozesílají, tak požadují různě vysoké finanční částky a to třeba za smyšlené služby, které údajně poskytly, např. faktury za reklamu," uvedl pro TV Nova mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Zajímavostí je, že v mnoha případech podvodníci chtějí zaplatit v bitcoinech. To je kryptoměna, která, na rozdíl od běžných měn, nemá klasické bankovky. I s tím se podvodníci dokonale vypořádali a součásti mailů je, jak bitcoiny nakoupit.

Související obsah

"Součástí těchto mailů jsou i přímo finanční účty, kam lze tyto peníze posílat. Často v těchto mailech jsou přílohy, které přímo navádí dotyčného tak, aby skutečně mohl peníze zaplatit," dodal Dvořák.

Částky, které by lidé měli zaplatit, nejsou vůbec malé - v přepočtu na koruny zhruba 10 tisíc. Rada policistů i pracovníků zlínského magistrátu je jednoduchá - na tyto maily neodpovídat a na účty nic neposílat.

vbo, Petr Zapletal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz