Motocykl

Hasič urazil na motorce nonstop tisíc kilometrů albánskými horami

Hasič urazil na motorce nonstop tisíc kilometrů albánskými horami

Pražský profesionální hasič a amatérský motocyklový závodník Martin Haušild si o víkendu sáhl na dno svých sil při drsné rallye albánskými horami. Měl čtyřiadvacet hodin na to, aby ujel 900 kilometrů těžkým terénem.

"Třetí místo,“ bylo všechno, co ze sebe dokázal v sobotu večer po konci závodu v hlavním městě Tiraně vypravit. Kromě úlevného, ale nespisovného výrazu. V kategorii motocyklů s obsahem nad 600 kubických centimetrů před ním byli jen dva jezdci, mezi nimi Jan Michek z jejich společného týmu Enduro Boars.

Mezinárodní závod pro amatéry i profesionály s názvem Tirana 24 hours odstartoval v pátek vpodvečer v albánské metropoli.

Související obsah

Motorky, čtyřkolky a auta čekalo pět etap s rychlostními zkouškami, mezi nimi půlhodinová přestávka na doplnění paliva a případné opravy strojů. Vlastně pětidenní rallye vměstnaná do čtyřiadvaceti hodin. Cestami a necestami, kudy mnohdy neprojede ani místní koňský povoz. Brody přes řeky a potoky nebyly výjimkou. Že by bylo příjemné a teplé počasí se nedá říct.

Martinovi to však zřejmě bylo málo. Na závod přijel rovnou na své motorce. Na třídenní zhruba dva tisíce kilometrů dlouhé cestě ho doprovázeli čtyři kamarádi. Noc před závodem jim poskytli azyl kolegové hasiči v Tiraně. A stejným způsobem se vrací zpět.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz