Sex

Šokující výsledky studie: Tohle s námi dělá sex s expartnerem

Šokující výsledky studie: Tohle s námi dělá sex s expartnerem
Zdroj: Profimedia

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Jenže mnohé to i po rozchodu k bývalému partnerovi táhne, alespoň po fyzické stránce. Podle odborníků ale není sex s expartnerem nic, čemu bychom se měli vyhýbat.

Sex s bývalými partnery po emoční stránce nijak neškodí. Vyplývá to ze studie uveřejněné v odborném časopise Archives of Sexual Behaviours. V průzkumu mezi téměř 600 lidmi krátce po rozchodu odborníci dokonce zjistili, že se lidé po sexu s expartnerem cítí pozitivněji. Přesto panuje přesvědčení, že porozchodový sex může staré rány ještě rozjitřit.

"To, jak se lidé vyrovnají s rozchodem, je velmi individuální. Sex s bývalým partnerem může pomoci k uzavření celé kapitoly, ale záleží samozřejmě na okolnostech. Pokud jeden z bývalých partnerů stále usiluje o oživení vztahu, není sex ideální volbou,“ upozorňuje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz

Související obsah

Odborníci z Wayne State University z amerického Detroitu a z kanadské Western University provedli postupně dvě šetření, v nichž se v průběhu dvou měsíců dotazovali lidí na jejich pokusy o sex s bývalými partnery a jejich emoční rozpoložení. Výsledky ukazují, že o sex s expartnery častěji usilovali lidé, kteří se s rozchodem vyrovnávali hůře a byli ke svému bývalému partnerovi či partnerce silněji citově vázaní. Jejich snažení přitom z velké většiny skončilo úspěchem a k sexu došlu, a to i opakovaně.

"Výzkumníci ovšem navzdory obecnému přesvědčení o škodlivosti sexu s expartnerem nezjistili u lidí, u nichž k němu došlo, žádné zhoršení jejich psychického a emočního stavu. Naopak, tito lidé se dokonce následně s rozchodem vyrovnávali lépe," doplnil Durčák.


ČTĚTE TAKÉ:

4 případy, kdy je dovoleno vrátit se k bývalému
8 vět, které neříkejte před bývalým

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz