Rakovina

"Mami, promiň," šeptal chlapec s rakovinou. Zemřel jí v náručí

"Mami, promiň," šeptal chlapec s rakovinou. Zemřel jí v náručí
Zdroj: facebook

Pětiletý Charlie z anglického Accringtonu trpěl vzácnou formou rakoviny od roku 2016. Jeho rodiče vysbírali dostatek peněz na operaci v USA, tu už ale chlapec nestihl. V sobotu zemřel mámě v náručí.

Lékaři diagnostikovali Charliemu Proctorovi hepatoblastom, což je vzácný rakovinový nádor jater. Rodina za dva roky vyzkoušela všechny možnosti léčby, ale nic nezabíralo. Jako poslední zbývala drahá operace v USA, na kterou vybrali přes deset milionů korun. Peníze darovala třeba i zpěvačka Pink.

Sbírka ale byla bohužel zbytečná. V polovině října totiž lékaři Charlieho rodičům Benovi a Amber oznámili, že mu zbývají jen dva týdny života. Chlapec tak s rodinou oslavil své šesté narozeniny dříve, protože právě tohoto věku chtěl před smrtí dosáhnout. Píše o tom portál Daily Mirror.

Zákeřné nemoci Charlie podlehl v sobotu večer. Jeho matka na facebookové stránce Charlie's Chapter, kam přidávala postup jeho léčby, sdílela fotku, na které má chlapeček andělská křídla, a oznámila jeho smrt. "Pokojně usnul v mém a tátově náručí. Naše srdce pukají bolestí," napsala Amber.

 

Jen několik hodin předtím se na sociální síti svěřila, jak Charlie poslední minuty prožíval. "Už ani nevypadá jako Charlie. Je tak hubený, vidím a cítím každou kost v jeho maličkém těle, jeho pohublý obličej, jeho oči vsloup. Kam se podělo moje baculaté miminko?" zoufala si Amber.

Související obsah

Další fotky pak odmítla publikovat s tím, že chce, aby si lidé jejího syna pamatovali právě jako baculaté, veselé i otrávené dítě. "V jednu chvíli se ke mně otočil a tím nejtišším hlasem řekl 'mami, promiň mi to'. Omlouval se, že se chtěl znovu hýbat? Cítil, že se za to musí omlouvat? Takže teď už vím, že se cítil, že nám stojí v cestě," popsala Amber.

V ten okamžik prý cítila tak silnou bolest, že by ji nepřála žádnému rodiči. "Nevíte, jaké máte štěstí, než se něco takového stane. Všichni bereme život jako samozřejmost," zakončila Amber svůj příspěvek. Zatím není jasné, na co rodiče použijí vysbírané peníze, zřejmě ale založí nějaký fond pro stejně nemocné děti.


ČTĚTE TAKÉ:

Jane je hrdou matkou 16 dětí, očekává další a byla jí diagnostikována rakovina. Jak tohle všechno zvládá?
V 5 letech bojovala s těžkou nemocí. Marně! Co pro ni rodiče udělali v posledních chvílích života vás dojme

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz