Dítě

EDIT Hrůzné poslední dny holčičky, která spolkla baterii

EDIT Hrůzné poslední dny holčičky, která spolkla baterii
Zdroj: Profimedia

Teprve čtrnáctiměsíční holčička zemřela v Austrálii poté, co spolkla malou knoflíkovou baterii. Přestože dítě zvracelo krev a mělo další příznaky, lékaři v nemocnici, kam rodiče dívenku přivezli, nevěřili, že by něco spolknula. Teď případ řeší soud.

Malá Isabella Reesová zemřela již v roce 2015, její úmrtí ale stále není vyřešeno a případem se zabývá soud. S dcerou, která trpěla strašnými bolestmi, se její rodiče několikrát vypravili do nemocnice Sunshine, kde jim ale lékaři nepomohli. A to ani, když se stav dítěte viditelně zhoršoval, zvlášť před smrtí.

Holčička měla symptomy jako černé výkaly, horečku a zvracela krev. Lékaři a sestry však nevěřili, že by mohla spolknout cizí objekt, a odmítli jí udělat rentgen nebo ultrazvuk.

Související obsah

"Doktor mi řekl, že cokoliv by dívka snědla, tak by z ní ´vyšlo ven samo´. Reagovali na mě jako na hypochondra," uvedla matka mrtvého dítěte Allison Reesová, která si vybavuje, že její dcera si hrála s knoflíkovými bateriemi v den, kdy se jí udělalo poprvé špatně.

Protože jí nevěřili, matka dokonce vzala do nemocnice důkazy jako špinavé pleny a krvavé sraženiny nalezené v dětské postýlce. "Podle personálu jsem přeháněla, jako kdybych byla nějaký hypochondr," dodala. "Ignorovali mě a poslali pryč," doplnila.

Související obsah

Smrt dívky přezkoumává soud v australském Southbanku. V případu jsou ale nesrovnalosti, například není jasné, kdy a jak dítě přišlo do kontaktu s baterií a zda nemocnice péči o dívku skutečně zanedbala.V domě rodiny navíc žádná baterie nechyběla.

V rámci vyšetřování vypovídá 17 svědků včetně příbuzných, odborníků a personálu nemocnice Sunshine Hospital.

amb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dítě

Důležité Události

Píše se na Deník.cz